Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Brytania, my dear.

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Go??
Gość




Brytania, my dear. Empty
PisanieTemat: Brytania, my dear.   Brytania, my dear. EmptyPią Cze 29, 2012 12:39 pm

Imię, Nazwisko Angelica Adelaide Kirkland
Urodziny: Nie pamiętam, ale mogę podać imieniny: 26 maja
Rok? Jakiś trochę przed naszą erą.
Oficjalna Nazwa Kraju: Brytania (łac. Britannia lub Insula Albionum) Ale teoretycznie to nie istnieje ;n;
Flaga:Brytania, my dear. Animated-Flag-United-Kingdom
Języki: staroangielski
Kwiat Narodowy: nope
Opis Kraju/Postaci:
Historia:
Brytania była potężną krainą, chodziła zawsze z podniesioną głową, nawet gdy była w niewoli u Rzymu, a ten stan bardzo długo i Angelina podupadła na zdrowiu. Wyrwana w V wieku z jego szponów nie cieszyła się długo wolnością, zaatakował ją Germania i najeżdżał do skutku. A przez cały ten czas kobieta miała pod swoją opieką 4 dzieci - Anglię, Szkocję, Irlandię i Irlandię Północną. Nie ukrywała, że to Artur był zawsze jej faworytem, wiecznie faworyzowanym i rozpieszczanym. Brytania załamała się psychiczne gdy zdecydowała, że odda Anglię pod opiekę Brytanii. Od tamtego czasu staczała się już na samo dno. Nawet nie zauważyła gdy przestała istnieć, odepchnięta. Jej synowie rośli w siłę przejmując dawne tereny Brytanii. Zabrali całkiem wszystko co było dla niej ważne. Ukryła się. przeklinając los życia państwa.
W 17 wieku poszła sprawdzić jak powodzi się jej dziatkom. Zawitała akurat w epoce wiktoriańskiej i zakochała się w niej od pierwszego wejrzenia. Osadziła się u Anglii, wybaczyła synkom a wszystkich opowiada, że ziemie dostali od niej w spadku.
Charakter:
Angelica jest osobą opanowaną, dokładną i sumienną, zawsze dąży do zrobienia czegoś idealnie, a jak nie potrafi to nawet się do tego nie zabiera by nie wyjść na gorszą. Ma ciepłe serce, nigdy nie wykazywała chęci do mszczenia się, choć potrafiła dać popalić to jej uległość dawała we znaki. Nigdy do przemocy jej nie ciągnęło ale mus to mus.
Jeśli ma zły dzień (czyt. okres) potrafi zrobić się cyniczna, nieuprzejma, apodyktyczna a nawet arogancka. Na ogół jednak - jak to matka - bardziej obchodzi ją los dzieci niż swój. Chce by byli szczęśliwi. Właśnie, co do "matkowania" to Adelaide "matczyny instynkt" ma odkąd pamięta. Kocha, rozpieszcza, słodzi i rozczula się nad swoimi synami. Ich stawia ponad wszystko. Uważa, że inni nawet do pięt im nie dorastają. Lubi wszystkie państwa pośrednie (Seszele, Sealand, Australia itd.) i im też nie szczędzi miłości. Nie przepada za ludami germańskimi i romańskimi, czuję do nich niechęć i może traktować ich nieco oschlej od innych, jednak jak wspomniałam - Brytania nie jest mściwa, szybko wybacza, szybko zapomina (NIE, TO NIE PRZEZ SKLEROZĘ).
Kocha sztukę i literaturę, ale bardziej oglądać niż tworzyć, zabierała się jednak do pisania wierszy i nie wychodziło jej tak źle.
Wygląd:
Adelaide jest aż dziwnie wysoka, ale to może przez te obcasy. Szczupła, zwykle wciśnięta w gorsety i inne cholerstwa więc jej naturalną sylwetkę można podpisać "bliżej nieokreśloną". Ma bladą cerę - nie wypuszcza parasolki z dłoni by chronić się przed promieniami. Jej włosy są takie nijakie, niby rude ale wpadają miejscami w truskawkowy odcień. Obcięte w trzy światy ale i tak zawsze upięte w schludny kok przyozdobiony różami z dedykacją dla Anglii. Posiada zielone oczy otoczone wachlarzem gęstych, czarnych rzęs, gęstych prawie tak samo jak jej brwi - duma narodu Kirklandów. Ubiera się wyłącznie w suknie rodem z epoki wiktoriańskiej, przyozdabiana w falbany, koronki, rękawiczki, wachlarze i parasole.
Ciekawostki:
Brytania, my dear. Britannia_Lion_and%20Ship_Painting
Brytania została spersonifikowana i ukazywana jako kobieta o krótkich brązowych włosach, zawsze w hełmie, z tarczą i mieczem lub harpunem. Obok niej miejsce zajmuje dostojny lew.
Parę słów od siebie:
*staje przed obiektywem* Chciałam pozdrowić moje dzieci, dziękuję, że nie mam po was rozstępów... ;u;


Ostatnio zmieniony przez Brytania dnia Nie Lip 01, 2012 9:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Belgia
Amator Angielskiego żarcia
Belgia


Liczba postów : 75
Na forum od : 17/05/2012
Lat mam : 194
Skąd : Bruksela

Brytania, my dear. Empty
PisanieTemat: Re: Brytania, my dear.   Brytania, my dear. EmptyNie Lip 01, 2012 6:06 am

Wydaje mi sie ze pare rzeczy jest tu zle, ale zostawie Cie pod osad Szkotka bo on sie zna na Brytolcj :3
Powrót do góry Go down
Szkocja
Fan Belgijskich maj-... CZEKOLADEK.
Szkocja


Liczba postów : 186
Na forum od : 18/05/2012
Lat mam : 1174
Skąd : Edinburgh

Brytania, my dear. Empty
PisanieTemat: Re: Brytania, my dear.   Brytania, my dear. EmptyNie Lip 01, 2012 10:14 pm

Cytat :
Imię, Nazwisko Angelica Adelaide Kirkland
Jako pierwsze rzuciło mi się w oczy, właśnie nazwisko, otóż w czasach współczesnych Brytanii ludzie sygnaturowali się imieniem, lub np "Wallace, syn Williama i Nessy" lub "Wallace, syn Williama z Cardifu". Co zamożniejsi używali dwóch imion.

Flaga? Jaka flaga? Przecież plemiona Brytyjskie nie posiadały własnej flagi!

Jaki staroagnielski? Jak już to staroceltycki!

Dalej...
Cytat :
nawet gdy była w niewoli u Rzymu

...Przecież Brytowie nigdy nie byli całkowicie pod okupacją Rzymską. Rzymianie zajęli tylko część jej ziem. Więc... o czym mówimy?
Cytat :
A przez cały ten czas kobieta miała pod swoją opieką 4 dzieci - Anglię, Szkocję, Irlandię i Irlandię Północną.
Jak już to jej dziećmi na owe czasy byli: Szkocja(Irlandia), Gwynedd(Walia), Pikt(Szkocja) oraz Ulster (Irlandia Płn.) która btw... jest córką Brytanii...
Cytat :
Brytania załamała się psychiczne gdy zdecydowała, że odda Anglię pod opiekę Brytanii.
....masło maślane.
Cytat :
Jej synowie rośli w siłę przejmując dawne tereny Brytanii. Zabrali całkiem wszystko co było dla niej ważne. Ukryła się. przeklinając los życia państwa.
Przejmować? 3/4 fandomu przyjmuje, ze obecne państwa dostały ziemie w spadku po rodzicach kiedy się narodzili, a państwami zostali kiedy ich ludzie zaczęli się organizować w grupy społeczne i nazywać się "jednością".
Cytat :
W 17 wieku poszła sprawdzić jak powodzi się jej dziatkom. Zawitała akurat w epoce wiktoriańskiej i zakochała się w niej od pierwszego wejrzenia.
Wróciła w XVII wieku? I się zakochała w tej epoce? Zakochała się w mordach na Irlandczykach? W płonącym Londynie? W wiecznej bratobójczej walce między Szkocją a Anglią? W ciężkim dążeniu do nie bycia zapomnianym przez ludzi Walijczyka? XVII wiek, czyli lata 1601-1700 zapisały się na kartach historii Wysp jako jeden z najbardziej krwawych okresów! Przecież to w XVII w Cromwell zaczął holocaust szlachty Irlandzkiej!
Widać niezły gust ma Brycia..
Cytat :
Osadziła się u Anglii, wybaczyła synkom
...what?
Dalej co do historii. Wiem, że to skasowałaś, ale miałaś coś bardzo ciekawego, mianowicie zdanie o tym, iż GERMANIA porwał Arthura. Moja droga... Anglik jest Anglo-Sasem, ludem pochodzenia SKANDYNAWSKIEGO... Chodź prawda, fandom przyjmuje Germanię za ojca Anglii, nieco omylnie. Chodź poprawnie ojcem Anglii jest Skandynawia.
Nie masz też ani jednego zdania o Celcie. Dzieci przecież jej się nie wzięły samoistnie.. Celt jest ojcem obecnych Szkocji, Walii, Irlandii i Irlandii Północnej.

Co do charakteru, jeśli opieramy go na tym jak się zachowują mieszkańcy danego państwa to.. Ekhem... Plemiona żyjące na terenach Wysp nie wybaczały, i znały dość wymyśle sposoby tortur, zwłaszcza jak na tamte czasy. Oraz byli wojownikami kochający walczyć!
Cytat :
Brytania nie jest mściwa, szybko wybacza, szybko zapomina
...Piktowie, Szkoci(Irowie), Ultańczycy, Wolkowie, byli BARDZO mściwi.
Cytat :
Adelaide jest aż dziwnie wysoka, ale to może przez te obcasy. Szczupła, zwykle wciśnięta w gorsety i inne cholerstwa więc jej naturalną sylwetkę można podpisać "bliżej nieokreśloną". Ma bladą cerę - nie wypuszcza parasolki z dłoni by chronić się przed promieniami. Jej włosy są takie nijakie, niby rude ale wpadają miejscami w truskawkowy odcień. Obcięte w trzy światy ale i tak zawsze upięte w schludny kok przyozdobiony różami z dedykacją dla Anglii. Posiada zielone oczy otoczone wachlarzem gęstych, czarnych rzęs, gęstych prawie tak samo jak jej brwi - duma narodu Kirklandów. Ubiera się wyłącznie w suknie rodem z epoki wiktoriańskiej, przyozdabiana w falbany, koronki, rękawiczki, wachlarze i parasole.
Powiem bez ściemy. Wygląd mnie zabił... Zabił. Siedziałam przed kompem 10 minut i nie wiedziałam jakim jestem państwem. Lash mi świadkiem.
Dlaczego dumna przywódczyni plemion Brytyjskich, chodząca w starodawnych sukniach, z peleryną na ramionach, miała by zarzucić swój strój z którym ją identyfikują? Brytania na obcasach? A skąd ona ma pojęcie co to jest? Za jej czasów owiało się stopy kawałkiem jeleniej skóry!
Truskawkowe włosy? ... Co to? Dobranocka "Truskawkowe ciastko"?!
Nie wiem skąd Ci się wziął ten wiktoriański wygląd. Ale on nie oddane nawet w 5% ducha Brytanii. Poczytaj fandomowe prace na temat tej postaci.

Ostatecznie.
NIE AKCEPTUJĘ.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Brytania, my dear. Empty
PisanieTemat: Re: Brytania, my dear.   Brytania, my dear. Empty

Powrót do góry Go down
 
Brytania, my dear.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: OffTopic :: Stare Śmiecie-
Skocz do: